STTH15L06FP
STMicroelectronics
511-STTH15L06FP
STTH15L06FP
Fabricante:
Descripción:
Rectificadores 15 Amp 600 Volt
Modelo ECAD:
En existencias: 3,886
Existencias:
3,886 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio ext.
S/7.32 S/7.32
S/3.52 S/35.20
S/3.15 S/315.00
S/2.49 S/1,245.00
S/2.28 S/2,280.00
S/2.15 S/10,750.00
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
STMicroelectronics
Categoría de producto: Rectificadores
RoHS:
Through Hole
TO-220-2 FP
600 V
15 A
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Single
1.55 V
200 A
15 uA
55 ns
+ 175 C
STTH15L06
Tube
Marca: STMicroelectronics
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: FR
Producto: Rectifiers
Tipo de producto: Rectifiers
Cantidad de empaque de fábrica: 1000
Subcategoría: Diodes & Rectifiers
Peso de la unidad: 2.565 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Standard Products
Ultrafast Rectifiers
STMicroelectronics ultrafast diodes are available from from 200V to 1200V with various VF/tRR trade-offs to achieve the best performance for any application. In PFC and solar inverters, STMicroelectronics now offers the BC²™ solution in addition to Tandem and Turbo2 devices. BC² guarantees the same efficiency as SiC diodes in a conventional PFC, for a much cheaper application cost. All STMicroelectronics ultrafast rectifiers are rated up to 175°C operating junction temperature, as a result of reduced leakage currents.