STPS40150CT
STMicroelectronics
511-STPS40150CT
STPS40150CT
Fabricante:
Descripción:
Rectificadores y diodos Schottky High Junction 60A IF 2 x 20A 150V 0.75 V
Modelo ECAD:
En existencias: 2,942
Existencias:
2,942 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio ext.
S/7.90 S/7.90
S/3.76 S/37.60
S/3.27 S/327.00
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
STMicroelectronics
Categoría de producto: Rectificadores y diodos Schottky
RoHS:
Schottky Rectifiers
Through Hole
TO-220-3
Dual Anode Common Cathode
Si
40 A
150 V
1 V
250 A
8 uA
- 65 C
+ 175 C
STPS40150C
Tube
Marca: STMicroelectronics
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Tipo de producto: Schottky Diodes & Rectifiers
Cantidad de empaque de fábrica: 1000
Subcategoría: Diodes & Rectifiers
Peso de la unidad: 6 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Standard Products
Power Schottky Rectifiers
STMicroelectronics Power Schottky Rectifiers combine low voltage-drop characteristics with negligible or zero recovery. The STMicroelectronics rectifiers range from 15V to 200V and from 1A to 240A, covering all application needs from OR-ing and 48V converters to battery chargers and welding equipment. These STMicroelectronics devices are avalanche-specified for improved ruggedness. The devices feature a broad range of package offerings, with through-hole and surface mount industry standard outlines and the PowerFLAT™ package. PowerFLAT is a step further in power density for 30V and 45V bypass diodes designed for solar panel junction boxes.