A1P50S65M2
STMicroelectronics
511-A1P50S65M2
A1P50S65M2
Fabricante:
Descripción:
Módulos IGBT ACEPACK 1 sixpack topology, 650 V, 50 A trench gate field-stop IGBT M series, so
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
0
Aún puede comprar este producto que se encuentra pendiente.
Plazo de entrega de fábrica:
24 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Se establece un tiempo de entrega prolongado para este producto.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio ext.
S/183.30 S/183.30
S/147.37 S/1,473.70
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
STMicroelectronics
Categoría de producto: Módulos IGBT
RoHS:
IGBT Modules
6-Pack
650 V
2.3 V
50 A
500 nA
208 W
ACEPACK-1
- 40 C
+ 150 C
Tray
Marca: STMicroelectronics
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: PH
Máximo voltaje puerta-emisor: 20 V
Estilo de montaje: Screw Mount
Tipo de producto: IGBT Modules
Serie: A1P50S65M2
Cantidad de empaque de fábrica: 18
Subcategoría: IGBTs
Tecnología: Si
Nombre comercial: ACEPACK
Peso de la unidad: 25 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
A1P50S65M2 & A1P50S65M2-F ACEPACK™ 1 Power Modules
STMicroelectronics A1P50S65M2 and A1P50S65M2-F ACEPACK™ 1 Power Modules feature a Sixpack (3 phase full bride) topology, for use in industrial power applications including industrial motor drives, solar panels, UPS, welding tools, and power management solutions. With an embedded NTC thermistor, these highly reliable power modules offer a compromise between conduction and switching loss, maximizing the efficiency of any converter system up to 20kHz.
ACEPACK™ IGBT Modules
STMicroelectronics​ ACEPACK™ IGBT Modules are a family of new plastic power modules developed to address power management solutions and industrial applications. The ACEPACK™ 1 and ACEPACK™ 2 packages are introduced with both Converter Inverter Brake (CIB) and six-pack topologies that integrate the advanced trench-gate field-stop technologies. These ACEPACK IGBT-modules feature ACEPACK 1 or ACEPACK 2 power modules, integrated Negative Temperature Coefficient (NTC), and CIB or six-pack topology. These modules cover the appropriate use of the new IGBT-technology by representing the best compromise between conduction and switching-loss to maximize efficiency by 20kHz. These IGBT modules are ideal for application in industrial motor drives, solar panels, welding, and inverters.